Все про пасіку

Відповісти
administrator
Адміністратор сайту

Re: Все про пасіку

Повідомлення administrator » 25 червня 2018, 13:55

Стародавні народи дивились на бджіл, як на взірець чистоти звичаїв, порядку, бережливості і працелюбності. Гармонійне життя бджоляної сім'ї незвичайна працездатність, дивні за архітектурою і правильністю геометричних ліній воскові будівлі, процес розмноження і багато іншого в житті бджіл були предметом роздумів найвидатніших натуралістів.
Вкладення
pchelyi.jpg
pchelyi.jpg (91.91 Кіб) Переглянуто 295 разів

administrator
Адміністратор сайту

Re: Все про пасіку

Повідомлення administrator » 25 червня 2018, 14:42

Я хочу розсповісти про свій метод розмноження бджолинних сімей, це дещо змінений метод Таранова який ще називають методом абортації рою
Противороевий метод Таранова Г.Ф. (1956)
Це метод позволяе зараня, за декілька днів до виходу роя, відділити ройових бджіл із бджолинної сімї.
Ройву семю сильно окурують із димаря, заставляючи бджіл набрати мед в медовые зобики. Потім стряхують бджіл з рамок на сходни, не доходящие до прилетной доски на 10-15 см.
Більшість ройових бджіл через 0,5-1час разом із маткою зберуться під сходнями в клуб. Їх стряхують в роївню и поміщають в зимівник, де тримають до вечора слідуючого дня.
Потім цей «іскусственний рій» ссыпають в приготовленный вулик. Замічено, що рабоча энергія у іскусственного роя дещо слабша, чем у естественного.
Використовувати рій можна на свій погляд або як самостійний, або для обєднання з основною сімєю перед медозбором.
Що в цьому методі поганого, це "за декілька днів до виходу роя, відділити ройових бджіл із бджолинної сімї" неоглядатиж кожну сімю двічі на тиждень. Я цей метод використовую незалежно від ройового стану бджолинної сімї, головне щоб була достатня сила сімей. Зліт бджіл може і трохи більший ніж з ройової сімї проте їх достатньо для існування самого відводка. Час визначається дивлячись на силу сімей та на те коли матки почнуть червити щоб це було перед самим медозбором якщо матку виводити самому з свищового маточника то за 25-30днів до медозбору.

Відповісти

Повернутись до “Бджільництво”